Polish-English (Google Translate)Polnische-Deutsch (Google Translate)Polonais-Français (Google Translate)Польсько-Yкраїнського (Google Translate)Польска-беларускай (Google Translate)Lenkijos-Lietuvos (Google Translate)Poľsko-Slovenská (Google Translate)Lengyel-Magyar (Google Translate)

WARSZTATY DZIKARZY - Opole 24 czerwca 2017 roku

WYDARZENIA » Rok 2017 » WARSZTATY DZIKARZY - Opole 24 czerwca 2017 roku

24-go czerwca, w Opolu odbyły się nasze regionalne warsztaty dla dzikarzy. Na warsztaty zgłosiło się 15-stu przewodników. 10 gp i 5 op. W trakcie warsztatów o opracy w łowisku ogarów polskich opowiadała nam Koleżanka Natalia Kartawik. Wykład naszej młodszej Koleżanki był interesujący-pokazywał wiele wspólnych cech w charakterystyce pracy w łowisku op i gp.  

W trakcie warsztatów  odbyło się zebranie Zarządu SMGP oraz Walne Zebranie SMGP. Przedstawiono sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2016. Podjęto decyzję o utworzeniu w ramach naszego Stowarzyszenia Sekcji Ogara Polskiego. Niemal od samego początku naszej działalności zwracali się do nas przewodnicy ogarów polskich o możliwość dołączenia do SMGP. Po podjęciu uchwały o powstaniu Sekcji Ogara Polskiego taka możliwość sie pojawia. Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego nie zmienia kierunku swych działań. Naszym zasadniczym działaniem jest działanie na rzecz gończego polskiego. Sekcja Ogara Polskiego jest ukłonem w kierunku tych Kolegów, w których rękach jest nasza stara rasa psów myśliwskich op, a którzy chcą korzystać z naszych warsztatów, chcą wymieniać swoje doświadczenia. Kordynatorem Sekcji Ogara Polskiego został nasz Kolega Piotr Jelonkiewicz. Kryterium przyjmowania przewodników op będzie podlegało ocenie Zarządu SMGP i Koordynatora. Warunkiem musi być praca użytkowa, praca z psem w łowisku (w wypadku psów starszych).

Po szkoleniowej zagrodzie, wykładach już tradycyjnie spotkaliśmy się na strzelnicy-trap, dzik w przebiegu, kozioł. 

Dziękujemy Koledze Wiesławowi Cholewie, Przewodniczącemu Komisji Kynologiocznej przy ORŁ Opolu za opiekę i komentowanie pracy naszych psów w zagrodzie szkoleniowej. Dziękujemy Koleżance Natalii Kartawik za wykład.

Darz Bór!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(08.08.2017)