Menu

Krajowa Wystawa Psów Gończych w Orzechowie

12 października 2017 roku odbyła się Krajowa Wystawa Psów Gończych w Orzechowie koło Olsztyna. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło do Orzechowa setki miłośników psów, którzy z niecierpliwością czekali na prezentacje i konkursy psów gończych.

Od samego rana w okolicach Orzechowa zaczęły się pojawiać samochody z przyczepami, w których przewożone były psy. Wszyscy właściciele psów byli pełni entuzjazmu i dumni z udziału swoich czworonogów w tak prestiżowym wydarzeniu. Z każdym krokiem w kierunku terenu wystawowego słychać było szczekanie i wycie psów, co tylko dodawało klimatu całemu wydarzeniu.

Po zarejestrowaniu psów i ich właścicieli, przystąpiono do konkursów. Najpierw przedstawiono psy w kategorii "najpiękniejszy pies gończy". Każdy z uczestniczących psów został przedstawiony sędziom, którzy oceniali ich urodę, charakter i umiejętności. Widoczna była wspaniała praca hodowców, którzy starali się uzyskać jak najlepsze efekty w hodowli psów.

Po konkursie urody przyszedł czas na konkurs sprawnościowy. Psy miały do pokonania tor przeszkód, który wymagał od nich skoczności, szybkości i zręczności. Psy biegły, skakały, przeskakiwały przeszkody, a wszystko to pod okiem wzruszonych właścicieli.

Po konkursach przyszedł czas na prezentacje psów gończych w akcji. Myśliwi przeprowadzili specjalnie przygotowaną pokazową polowanie, w którym psy gończe pokazały swoje umiejętności. Wszyscy uczestnicy patrzyli z zaciekawieniem, jak psy śledzą zwierzynę, przeprowadzają pogoń i przyprowadzają zwierzynę do myśliwych. To był prawdziwy pokaz siły i zgrania pomiędzy psami a ich właścicielami.

Po prezentacjach przyszedł czas na podsumowanie konkursów i wręczenie nagród. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, a ich psy otrzymały specjalne smakołyki i pamiątkowe dyplomy.

Krajowa Wystawa Psów Gończych w Orzechowie koło Olsztyna była nie tylko wydarzeniem dla miłośników psów, ale również świetną okazją do poznania ludzi, którzy mają wspólną pasję. Wszyscy uczestnicy byli pełni radości i zadowolenia z udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu.

Ostatnio na naszym blogu

Gończy Słowacki - idealny pies dla aktywnych rodzin.

Gończy Słowacki - charakterystyka rasy

07-03-2023

Gończy Słowacki to jak sama nazwa wskazuje rasa psa gończego, która pochodzi z Słowacji. Charakteryzuje się pi

Dalej
Ogar Polski - charakterystyka rasy

Ogar Polski - charakterystyka rasy

07-03-2023

Ogar Polski to rasa psa gończego, która pochodzi z Polski. Charakteryzuje się piękną, gęstą sierścią o kolorze

Dalej
Wzorzec rasy psa

Wzorzec rasy psa - co to jest?

07-03-2023

Wzorzec rasy psa to szczegółowy opis wyglądu, charakteru i cech fizycznych, które powinien posiadać pies danej

Dalej
Historia psów gończych w Polsce

Historia psów gończych w Polsce

06-03-2023

Historia psów gończych w Polsce sięga wieków temu. Już w czasach starożytnych psy były wykorzystywane w polowa

Dalej
Zlot Miłośników Psów Gończych i Myśliwskich

Zlot Miłośników Psów Gończych i Myśliwskich

05-03-2023

Zlot Miłośników Psów Gończych i Myśliwskich odbył się w Katowicach dnia 06.08.2020 roku. To wyjątkowe wydarzen

Dalej